مقالات و تازه ها صفحه اول

پنج شنبه, 20 مرداد 1401 | Thursday, August 11, 2022

 
دسته بندی

برگزاری همایش مشترک حسابرسی با عنوان نگاه نو به حسابرسی در تاریخ 8 اسفند 1397

تحریریه هوشیار ممیز

زمان انتشار مطلب : چهار شنبه, 8 اسفند 1397

همایش مشترک موسسات حسابرسی با عنوان نگاه نو به حسابرسی در تاریخ 8 اسفند 1397 از ساعت 8 صبح الی 14 در آدرس تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان شهید جهانی نسب، برق آلستوم، مرکز همایش نیروگاه طرشت برگزار شد.

برگزاری همایش مشترک حسابرسی با عنوان نگاه نو به حسابرسی در تاریخ 8 اسفند 1397

همایش مشترک مؤسسات حسابرسی با عنوان «نگاه نو به حسابرسی» روز چهارشنبه هشتم اسفندماه 1397، از ساعت 9 الی 14 در مرکز همایش نیروگاه طرشت و با همکاری مؤسسات حسابرسی آروین ارقام پارس، بهرادمُشار، دش و همکاران، شاهدان، شهود امین و هوشیارممیز برگزار گردید.
تأثیر فن آوری بر آینده ی حسابرسی، امنیت سایبری، عدم رجحان محتوا بر شکل، نقش خطوط دفاعی در کنترل های داخلی و ریسک، موانع و مشکلات پیاده سازی حسابرسی مبتنی بر ریسک در ایران و لزوم به اشتراک گذاری توانمندی ها جهت افزایش حمایت قانونی موضوعات اصلی مطرح شده توسط سخنرانان همایش بودند. میهمان ویژه ی همایش، جناب آقای دکتر پورابراهیمی، دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس، طی سخنرانی خود پیرامون اصلاح قوانین و مقررات حرفه، از تدوین قانون جامع نظام حسابداری و حسابرسی و تشکیل شورای عالی حرفه ی حسابداری و حسابرسی خبر داد. وی در ادامه بر الزام شرکت ها به شفافیت صورت های مالی تأکید نمود.
همایش های مشترک در راستای دست یابی به اهداف مشترک در زمینه های علمی، فرهنگی، پژوهشی و حرفه ای با به اشتراک‌گذاری داده هایی که هر یک از مشارکت کنندگان در اختیار دارند صورت می پذیرد. برگزاری این گونه همایش‌ها در پیشرفت و آگاه‌سازی تمامی افراد دخیل در حرفه بسیار مثمر ثمر است، به طوری که در سطح بین المللی و در حرفه‌ها و مشاغل دیگر این گونه گردهمایی ها به صورت موقت یا سالانه بسیار متداول است و شرکت ها و صنایع مختلف، نظیر کامپیوتر، ارتباطات، پزشکی، خودروسازی و هوافضا، چه به منظور معرفی محصولات و خدمات جدید خود و چه به منظور آشنایی با رویدادها و نوآوری های علمی و تکنولوژیک از آن بهره می برند.
با توجه به رویدادهای اخیر در نقش روزافزون تکنولوژی در فرآیندهای حسابرسی و حسابداری، و همچنین به جهت همسو شدن قانون گذاران و استانداردگذاران با این روند پیشرفت، و در راستای اطلاع رسانی هر چه بیشتر در زمینه ی راه کارها و فرآیندهای روز، برای بهره بردن از این پیشرفت ها نیاز مبرمی به برگزاری همایش های مشترک میان مؤسسات حسابرسی، قانون گذاران، استانداردگذاران و سایر ذی نفعان خدمات مالی و حسابرسی وجود دارد و امید است حرکت اخیر سرآغازی برای این قبیل همکاری های مشترک در میان مؤسسات حسابرسی باشد.
مشاهده کامل ویدئوهای سخنرانی همایش

مجموعه آموزش های کوتاه ویدئویی

قسمت اول : شناخت و ارزیابی سیستم کنترل های داخلی در سطح سازمان