مقالات و تازه ها صفحه اول

سه شنبه, 1 خرداد 1403 | Tuesday, May 21, 2024

 

خدمات قابل ارائه

تجربیات ویژه

صورتهای مالی تلفیقی

موسسه با بهره برداری از نرم افزارهای موجود و نیروی انسانی متخصص در سالهای متمادی، مسئولیت تهیه صورت های مالی تلفیقی شرکت های شاهد، مادر تخصصی توانیر، مدیریت پروژه نیروگاهی ایران (مپنا)، مخابرات ایران و شرکت بازرگانی دولتی ایران را به عهده داشته و دارد.

حسابرسی عملیاتی و حسابرسی داخلی با رویکرد COSO

موسسه با تشکیل واحد تخصصی مجزا و مستقل از سایر واحدهای عملیاتی، در سالهای اخیر پروژه های متعددی را در زمینه حسابرسی عملیاتی و حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک با رویکردcoso، انجام داده و جهت اشاعه دانش مورد نیاز در بین مدیران اجرایی و حسابرسان، تاکنون 3 کتاب مرجع در زمینه کنترل های داخلی چارچوب یکپارچه را ترجمه و منتشر نموده است.

حسابرسی سیستم های اطلاعاتی و حسابرسی به کمک رایانه

موسسه از سال 1379 تاکنون به طور مستمر در جهت طراحی، تولید و پیاده سازی نسخ متنوع نرم افزارهای حسابرسی به کمک کامپیوتراقدام نموده و در سال های آغازین دهه هشتاد در پروژه ملی حسابرسی کامپیوتری سازمان حسابرسی مشارکت داشته است، و آخرین نسخه نرم افزار حسابرسی به کمک کامپیوتر، محصول سال ها تلاش مدیران و همکاران حسابرسی و متخصصین فناوری اطلاعات این موسسه است.
موسسه در سال 1388 با ترجمه و چاپ کتاب حسابرسی و کنترل فناوری اطلاعات cobit4 برای اولین بار در ایران مقوله"اهداف کنترلی برای اطلاعات و فناوری های مرتبط" را مطرح کرد.

تهیه و تنظیم دستورالعمل حسابداری بهای تمام شده و خدمات سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

سازمان های مناطق آزاد قشم، کیش و چابهار بر حسب نیاز، طی سنوات مختلف از این دستورالعمل بهره برداری نموده اند.

آموزش

دستیابی به اهداف موسسه مستلزم آگاه سازی کارکنان از وظایف محوله و آموزش روش های نوین انجام این وظایف و همچنین ارتقا و بروزرسانی توانمندی و کارایی ایشان با آموزش مستمر، متناسب با تغییرات محیطی، است.
از این رو این موسسه، به طور مستمر اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در داخل موسسه و معرفی همکاران به جامعه حسابداران رسمی ایران و سایر مراکز آموزشی می نماید.

خدمات موسسه حسابرسی هوشیار ممیز، Services

مشتریان بزرگ

این موسسه مسئولیت حسابرسی مستقل و بازرسی قانونی تعدادی از برترین شرکت های بزرگ پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار (نظیرشرکتهای ملی صنایع مس ایران، شرکت اعتباری کوثر مرکزی، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، توسعه معادن روی ایران، فولاد مبارکه، تراکتورسازی ایران، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری غدیر، بانک آینده، آب و فاضلاب استان تهران، بانک انصار، گروه بهمن ، بانک قوامین و ....) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ( دانشگاه تهران و .... ) را به عهده داشته یا دارد.
چندین شرکت و سازمان بزرگ کشور نظیر صندوق بیمه کشاورزی،سازمان ملی زمین و مسکن شهری، شرکت بازرگانی دولتی ایران، راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان مناطق آزاد قشم، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت های برق منطقه ای، توزیع نیروی برق و شرکت مادر تخصصی توانیر مسئولیت حسابرسی داخلی و خدمات مالی خود را به موسسه واگذار نموده اند.
همچنین، موسسه مسئولیت خدمات مالی و حسابرسی داخلی برخی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری شامل بانک ملی ایران، بانک صنعت و معدن، بانک مسکن، بانک مهر اقتصاد و نمایندگی و شعب چندین شرکت خارجی را نیز بر عهده داشته است.

برون سپاری خدمات مالی و حسابرسی داخلی

شرکتهای امروزی با انگیزه های مختلفی نظیر جلوگیری از افزایش تعداد کارکنان و هزینه های ثابت و استفاده از خدمات تخصصی به برون سپاری بخش های مختلف خود اقدام می کنند. خدمات مالی و حسابرسی داخلی از حوزه هایی هستند که هر روز شرکتهای بیشتری به برون سپاری آنها روی می آورند.

چرا باید به برون سپاری برخی فعالیت ها اندیشید:
کاهش هزینه
• با برون سپاری برخی فعالیت ها نیاز به استخدام و آموزش نیروی انسانی جدید و همچنین هزینه های ثابت مربوط به تخصیص فضا و امکانات به این بخش ها کاهش می یابد.
• برون سپاری این امکان را به سازمان می دهد که به جای تخصیص هزینه برای انجام کلیه امور در یک بخش، خدمات مورد نیاز خود را گزینش کرده و هزینه ها را کاهش دهد.

بهره مندی از تخصص و تجربه کارشناسان هر زمینه
• با توجه به محدود بودن نیروی کار هر سازمان، برون سپاری فرصت تمرکز نیروی انسانی بر فعالیت اصلی سازمان را فراهم می آورد.
• انتخاب پرسنل شایسته در زمینه ای که تخصص مدیران یک سازمان نیست دشوار خواهد بود؛ با برون سپاری می توان کار خود را به متخصصان و صاحبان تجربه در هر زمینه سپرد.
• بسیاری از کسب و کارهای کوچک که امکان استقرار بخش های مستقل در هر زمینه نظیر حسابرسی داخلی، خدمات مالی و غیره در حد سازمان-های بزرگ و تخصیص بودجه مستقل برای این بخش ها را ندارند، با برون سپاری این امور به شرکت های متخصص از خدمات در حد سازمان-های بزرگ بهره مند خواهند شد.

کنترل و نظارت
• با توجه به محدود بودن وقت مدیران سازمان ها، با برون سپاری بخش های در حال رشد و گسترش، امکان نظارت و کنترل دقیق آن ها توسط مدیران شرکت های طرف قراردادِ برون سپاری فراهم می آید.
• هر زمینه از کسب و کار ریسک های مختص خود را دارد؛ شرکت های ارائه کننده خدمات با داشتن تخصص، تجربه و آشنایی با ریسک های حوزه فعالیت خود قادر به مدیریت کارآمد آن ها خواهند بود.

حوزه فعالیت حرفه ای


1. بانک ها و موسسات اعتباری
2. فلزات اساسی و استخراج کانی های فلزی
3. صنایع شیمیایی و پتروشیمی
4. حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات
5. صنایع خودرو و قطعه سازی
6. آب و فاضلاب
7. بیمه
8. برق و الکترونیک
9. سیمان
10. صنایع غذایی
11. بیمارستان ها
12. دانشگاه ها و مراکز فرهنگی
13. سرمایه گذاری و واسطه گری مالی
14. صنایع لاستیک و پلاستیک
15. تعاونی و شهرداری
16. کشت و صنعت و کشاورزی
17. مهندسی مشاور و پیمانکاری
18. نفت و گاز
19. صندوق های سرمایه گذاری
20. مواد و محصولات دارویی

مجموعه آموزش های کوتاه ویدئویی

قسمت اول : شناخت و ارزیابی سیستم کنترل های داخلی در سطح سازمان