مقالات و تازه ها صفحه اول

یک شنبه, 17 فروردين 99 | Sunday, April 5, 2020

 

حسابرسی

هوش مصنوعی وحسابرسی داخلی

ترجمه: دکترحسین کثیری ، مجید انصاری | دو شنبه, 11 فروردين 99

كاربردهای هوش مصنوعی (AI) در تجارت و زندگی شخصی ما همه گیراست . از درخواست از تلفن هوشمند خود برای پیش بینی وضعیت هوا ،تا تعیین ارزش اعتبار مشتری، هوش مصنوعی کارایی در زندگی شخصی ما ایجاد می کند، اما ممکن است پیچیدگیها و ریسكهایی را برای حرفه حسابرسی داخلی ما ایجاد کند.

چگونگی کاهش ریسکِ حسابرسی توسط IRS:

مترجم: ستارشکری | یک شنبه, 10 فروردين 99

احتمال این که خدمات عایدات داخلی (IRS) اظهارنامه مالیاتی شما را حسابرسی کند بسیار ضعیف است.اما چرا بخواهیم ریسک کنیم؟ اگرنسبت به خطوط قرمزی که باعث می شود مامور مالیاتی" ابروهایش را بالا بیاندازد" آگاهی داشته باشیم، همان احتمال خفیفی را که سبب می شود نگاهی دقیق تر به فرم 1040 شما بیاندازد را کاهش می دهید.

آثار شیوع ویروس کرونا بر صنعت حسابرسی

گردآوری:زهراکثیری | چهار شنبه, 6 فروردين 99

شیوع ویروس کرونا COVID-19 موجب ایجاد اختلال در بازارهای جهانی شده است . این اختلال بر صنایع و بخش های نفتی و غیر نفتی به ویژه صنعت گردشگری ، تجارت ، هتلداری ، خرده فروشی ، حمل و نقل و خطوط هوایی در سراسر جهان اثر گذاشته است . این چالش در هیچ زمانی مشابه وضعیتی که هم اکنون ویروس کرونا ایجاد کرده ، به یک موضوع مهم وکلان اقتصادی تبدیل نشده است . بنابراین ، زمان آن رسیده که تأثیر Covid-19 بر صنعت حسابرسی را تحلیل کنیم. بر اساس گزارش مراجع حرفه ای کشور امارات متحده عربی ، بسیاری از مشتریان و مراجعان حسابرسان مستقل مراجعه ی حضوری انها به محل شرکتها را ممنوع کرده واز آنها خواسته اند تا روش کار خود را به دورکاری تغییر دهند.

ملاحظاتCOVID-19 در خصوص گزارشگری مالی

گردآوری:زهراکثیری | چهار شنبه, 28 اسفند 98

چگونه بحران کرونا ویروس بر افشائيات تأثیرمی گذارد ارزیابی و پیش بینی اثرات فعلی و بالقوه شیوع ویروس کرونا جدید( COVID-19 )دشوار است ، اما راهها و روشهایی را که شرکت ها برای رویارویی با ابهامات و پاسخگویی به این رویداد ،برنامه ریزی می کنند ،غالباً توسط بازارهای مالی رصد می شود. رئيس کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC ( آقای جی کلیتون ،ازکارکنان بورس SEC درخواست نمود تا بر افشائيات شرکتها نظارت و در صورت نیاز ،کمکها و رهنمودهاي لازم را به آنها در این حوزه ارایه دهند.

چالش ایده پردازیِ کی پی ام جی در سال 2020(KPMGIC):

مترجم: ستارشکری | دو شنبه, 26 اسفند 98

چالش ایده پردازی کی پی ام جی(KICC) که پیش از این به عنوان "چالش نوآوری و همکاری KPMG(KICC) شناخته می شد، یکی ازبزرگترین رقابت های مورد کاویِ کسب و کارهای بین المللی است که توسط KPMG سازماندهی می شود.

گامهای عملی برای آمادگی در مقابل شیوع همه گیری کروناویروس جدید

گردآوری:زهراکثیری | شنبه, 24 اسفند 98

نخستین بار در ماه دسامبر سال 2019 نوعی ازکرونا ویروس coronavirus (2019 n-CoV) در ووهان ، استان هوبی چین شناسایی شد.

پالس حسابرسی داخلی : توصیف هم ترازی در یک فضای ریسک پویا

ترجمۀ: دکترحسین کثیری_مریم لیلی دوست و همکاران | چهار شنبه, 21 اسفند 98

مرکز اجرایی حسابرسی IIA، نظرات صاحب نظران این حرفه را بوسیله "پرسش نامه ساليانه پالس حسابرسی داخلی" درسال 2011، تجمیع نموده است. پرسش نامه حاوي اطلاعاتی در خصوص مشکلات موجود و یا نوظهور بوده و به مسايلي که در این حرفه بسیار مهم هستند و همچنین به موضوعات مربوط به حوزه مدیریت حسابرسی داخلی (مثل تخصیص برنامه‌ها و تغییرات سطح کارمندان) مي پردازد. پرسش نامه آنلاین گزارش پالس آمریکای شمالی در سال 2019، از 5 سپتامبر تا 4 اکتبر 2018، جمع آوری شده است.

پی دبلیو سی و قرار برای انجام حسابرسی دادگاهی برای Cox&Kings

ترجمۀ:ستارشکری | سه شنبه, 20 اسفند 98

این شرکت در نظر دارد نتایج سالیانه اش در سال 2019 و پس از آن را مجددا ارائه دهد. بمبئی: قرض دهندگان به Cox&Kings، شرکت توریستی سیاحتی ای که در پرداخت وام ها قصور ورزیده است،یک تحقیق دادگاهی در خصوص این مسئله و نقش احتمالی ِ مسئولان اجرایی ارشد و ارتقاء دهندگان هندیِ آن را آغاز نموده است.

کاربرد تجزیه و تحلیل داده ها (DA) و داده های بزرگ (BD)در حسابرسی

گردآوری:زهراکثیری | دو شنبه, 12 اسفند 98

داده های بزرگ (DA) بعنوان "داراییهای اطلاعاتی با حجم بزرگ، سرعت بالا و تنوع بسیار تعریف میشود .

اضطراب اغراق آمیز و دور از واقعیت در خصوص ارزهای دیجیتالی

ترجمۀ:ستارشکری | شنبه, 10 اسفند 98

در این تابستان گذشته، IRS موجب ایجاد موج هایی از نگرانی شد وقتی اعلان کرد که 10000 هشدار به راهبران کسب و کار ارز دیجیتال می فرستد. با این وجود گزارشی اخیرحاکی از یافته هایی ناشی ازافت در تامین مالی این سازمان است و حسابرسی های IRS به پایین ترین سطح خود در حداقل چهار دهۀ پیشین رسیده اند.

هفت راه کار برای بهبود بلوغ تجزیه و تحلیل داده

گردآوری :زهراکثیری | دو شنبه, 5 اسفند 98

قابلیتهای تحلیل خود را اگر چه متوسط باشد به نمایش بگذارید تا بتوانید بر بدبینی ها پیروز شوید و در سازمان ایجاد حمایت کنید. هنگامی که مدیران ارشدتوان بالقوه ی آنچه را که تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته می تواند انجام دهد ، می بینند ، به احتمال زیاد ، بودجه ی بیشتری را برای تأمین هزینه های آن فراهم می کنند . مدیران ممکن است از اطلاعات کمتری برخوردار باشند ، که این خود می تواند مانع بزرگی برای دریافت یک برنامه ی تجزیه و تحلیل داده ها در سطح بعدی باشد.

چگونه قوانین بین المللی حسابرسی در حال شکل بخشیدن به استانداردها در ایالات متحده هستند.

مترجم:ستار شکری | یک شنبه, 27 بهمن 98

هیئت استانداردهای بین المللی حسابرسی و اطمینان دهی(IAASB) که استاندارد های حسابرسی مورد استفاده دربیش از 130 کشور و حوزه را بنیان می گذارد سعی نموده همسویی نزدیک تر و بیشتری با استاندارد گذاران متمرکزدر آمریکا داشته باشد.

پی دبلیو سی سوئیس و شراکت با تیم حسابرسی قرارداد هوشمند ِ ChainSecurity:

مترجم:ستار شکری | دو شنبه, 21 بهمن 98

تیم حسابرسی قرارداد هوشمند ِ Chain Security با شعبۀ سوئیس موسسۀ حسابرسی عضو جهار موسسۀ بزرگ،پی دبلیو سی، شریک شد تا خدماتی را که این موسسۀ حسابرسی بین المللی فراهم می آورد گسترش دهد.

برنامه ی گروه مشاوره مبارزه با تقلب COSO برای انتشار رهنمود درباره ی زنجیره ی بلوکی Blockchain در سال 2020

تهیه کننده :زهراکثیری | یک شنبه, 20 بهمن 98

مجله وال استریت گزارش می دهد که ، کمیته ی سازمان های حامی کمیسیون تردوی) COSO) برنامه هایی را برای انتشار رهنمودی به منظور استفاده از فناوری blockchain در اوایل سال آینده را تأیید کرده است. این گزارش ، رهبران صنعت خدمات مالی و سایر بخشها و شرکتهایی که از فناوری blockchain استفاده می کنند را هدف قرار می دهد.

پنج درس رهبری که همکارانم به من آموخته اند

تهیه کننده :زهراکثیری | سه شنبه, 15 بهمن 98

هنگام پایان نوشتن این مقاله در کدام مرحله ی کاری ازحرفه ی خود هستیم ؟ حتی بعد از گذشت 30 سال کار در شرکت هایس ، معتقدم که پاسخ و جواب این سئوال هرگز ساده نیست. بر این عقیده ام که بهترین رهبران کسانی هستند که کنجکاوند و همیشه به دنبال فرصت هایی برای یادگیری در هر مرحله از مراحل کاری خود می باشند .

رایانش ابری (cloud computing) چیست ؟

تهیه کننده :زهراکثیری | یک شنبه, 13 بهمن 98

بطور کلی، دیتا سنترهای سخت افزاری و نرم افزارهای تامین کننده ی سرویس پردازشی را رایانش ابری می نامند .رایانش ابری یک روش نوین پردازش است که در آن منابع قابل گسترش و اغلب مجازی شده ،به صورت یک سرویس پردازشی و از طریق شبکه های محلی و اینترنت عرضه می شود .

"پاور لِجِر" در آستانۀ ادغام با حسابرسی ِانرژی مبتنی بر زنجیره بلوکی در "دارایی های خورشیدی

مترجم:ستار شکری | یک شنبه, 13 بهمن 98

شرکت پیشگام نظیر به نظیر تجارت انرژی ِ"پاور لِجر"، یک سیستم نیروی نوری(فوتووولتائیک) 250 کیلوواتی خریداری نموده است که از سیستم مدیریت و تسویۀ داده های انرژی جدید شرکت، برای ارائه دید بهتر در زمینۀانرژی قابل تجدید به مصرف کننده،تحت یک توافقنامۀ بیست سالۀ خرید استفاده می کند.

تحلیل گری داده ( نقش تحلیل گری داده های بزرگ در حسابرسی)

تهیه کننده :زهراکثیری | دو شنبه, 7 بهمن 98

اصطلاح داده های بزرگ و رویه های مربوط برای تجزیه و تحلیل داده ها بیشتر اوقات به ابزار تحلیل گری داده ها و یا ابزار تحلیل گری پیش بینی کننده اشاره دارد. در واقع داده های بزرگ بیشتر به عنوان مفهومی همراه با تحلیل داده ها مطرح می شود از نظر حسابرسان داده های بزرگ به جمع آوری چندین نوع داده که می تواند شامل ترکیبی از اطلاعات مالی و غیر مالی سنتی ،داده های پشتیبان ،داده های حسگر ،پست الکترونیکی ،مکالمه های تلفنی ،داده های رسانه های اجتماعی و همچنین داده های داخلی و خارجی باشد اشاره دارد.

زمان برای چهار موسسۀ بزرگ برای تفکر مجدد در خصوص هدف حسابرسی فرا رسیده است.

مترجم:ستار شکری | دو شنبه, 7 بهمن 98

قوانین ِ سخت گیرانه ترِ ایالات متحده در خصوص فروش خدمات جانبی به مشتریان حسابرسی موجب شد کِی پی ام جی، دیلویت،ارنست اند یانگ و پی دبلیوسی بازوهای مشاوره ای خود را بفروشند یا به حالت تعلیق درآورند.

کاربرد بلاک چین در حسابرسی و گزارش های مالی

تهیه کننده :زهراکثیری | شنبه, 5 بهمن 98

اگر قرار باشد بلاک چین فقط در یک حوزه کاربرد داشته باشد ،آن حوزه جایی مگر حسابداری نیست.ثبت سوابق معاملات در یک دفتر کل،اساس فرآیند حسابداری است . حال با غیر متمرکز سازی این دفتر کل به شکلی ایمن می تواند همکاری میان نهادهای مختلف را افزایش داد و بر کارایی و اثربخشی حسابداری افزود .

1234
مجموعه آموزش های کوتاه ویدئویی

قسمت اول : شناخت و ارزیابی سیستم کنترل های داخلی در سطح سازمان