مقالات و تازه ها صفحه اول

یک شنبه, 17 فروردين 99 | Sunday, April 5, 2020

 

حسابداری

مقالات حوزه حسابداری

وجوه احتیاطی عمومی(PPF) در برابر طرح پس انداز مرتبط با حق مالکیت(ٍELSS):

مترجم: ستارشکری | شنبه, 16 فروردين 99

ELSS و PPF هر دو سرمایه گذاری هایی عالی از نظر صرفه جویی در مالیات هستند. در حالی که سرمایه گذاران محافظه کار به دنبال سرمایه گذاری در PPF هستند،سرمایه گذارانی که شخصیت تهاجمی دارند، سراغ طرح پس انداز مرتبط با حق مالکیت(ELSS) می روند. شما به عنوان سرمایه گذار می توانید هر کدام را بر مبنای پس زمینۀ ریسک خود یعنی توانایی و تمایل به پذیرش ریسک،انتخاب نمایید. صندوق های ELSS صندوق های وجوه گسترش یافته هستند چرا که در سطوح بخش های مختلف و سرمایه بازار،سرمایه گذاری می کنند.شما می توانید سرمایه گذاری را به صورت بخش های کوچک یا به صورت یک طرح سرمایه گذاری سیستماتیک انجام دهید.حق مالکیت بهترین سرمایه گذاری از لحاظ عملکرد در بلند مدت است.

مشاهیرحسابداری _یوجی ایجیری

تهیه کننده :زهراکثیری | پنج شنبه, 14 فروردين 99

یوجی ایجیری (Yuji Ijiri) فرزند تاکه جیرو (Take Jiro) و هیروکو هانو (Hiroko Hanno) در بیست و چهارم فوریه 1935 در شهر کوبه (Kobe) ژاپن زاده شد. از سنین کودکی به ریاضی علاقه‌مند بود و در شش سالگی در چرتکه متبحر شد

هوش مصنوعی وحسابرسی داخلی

ترجمه: دکترحسین کثیری ، مجید انصاری | دو شنبه, 11 فروردين 99

كاربردهای هوش مصنوعی (AI) در تجارت و زندگی شخصی ما همه گیراست . از درخواست از تلفن هوشمند خود برای پیش بینی وضعیت هوا ،تا تعیین ارزش اعتبار مشتری، هوش مصنوعی کارایی در زندگی شخصی ما ایجاد می کند، اما ممکن است پیچیدگیها و ریسكهایی را برای حرفه حسابرسی داخلی ما ایجاد کند.

چگونگی کاهش ریسکِ حسابرسی توسط IRS:

مترجم: ستارشکری | یک شنبه, 10 فروردين 99

احتمال این که خدمات عایدات داخلی (IRS) اظهارنامه مالیاتی شما را حسابرسی کند بسیار ضعیف است.اما چرا بخواهیم ریسک کنیم؟ اگرنسبت به خطوط قرمزی که باعث می شود مامور مالیاتی" ابروهایش را بالا بیاندازد" آگاهی داشته باشیم، همان احتمال خفیفی را که سبب می شود نگاهی دقیق تر به فرم 1040 شما بیاندازد را کاهش می دهید.

آثار شیوع ویروس کرونا بر صنعت حسابرسی

گردآوری:زهراکثیری | چهار شنبه, 6 فروردين 99

شیوع ویروس کرونا COVID-19 موجب ایجاد اختلال در بازارهای جهانی شده است . این اختلال بر صنایع و بخش های نفتی و غیر نفتی به ویژه صنعت گردشگری ، تجارت ، هتلداری ، خرده فروشی ، حمل و نقل و خطوط هوایی در سراسر جهان اثر گذاشته است . این چالش در هیچ زمانی مشابه وضعیتی که هم اکنون ویروس کرونا ایجاد کرده ، به یک موضوع مهم وکلان اقتصادی تبدیل نشده است . بنابراین ، زمان آن رسیده که تأثیر Covid-19 بر صنعت حسابرسی را تحلیل کنیم. بر اساس گزارش مراجع حرفه ای کشور امارات متحده عربی ، بسیاری از مشتریان و مراجعان حسابرسان مستقل مراجعه ی حضوری انها به محل شرکتها را ممنوع کرده واز آنها خواسته اند تا روش کار خود را به دورکاری تغییر دهند.

ملاحظاتCOVID-19 در خصوص گزارشگری مالی

گردآوری:زهراکثیری | چهار شنبه, 28 اسفند 98

چگونه بحران کرونا ویروس بر افشائيات تأثیرمی گذارد ارزیابی و پیش بینی اثرات فعلی و بالقوه شیوع ویروس کرونا جدید( COVID-19 )دشوار است ، اما راهها و روشهایی را که شرکت ها برای رویارویی با ابهامات و پاسخگویی به این رویداد ،برنامه ریزی می کنند ،غالباً توسط بازارهای مالی رصد می شود. رئيس کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC ( آقای جی کلیتون ،ازکارکنان بورس SEC درخواست نمود تا بر افشائيات شرکتها نظارت و در صورت نیاز ،کمکها و رهنمودهاي لازم را به آنها در این حوزه ارایه دهند.

چالش ایده پردازیِ کی پی ام جی در سال 2020(KPMGIC):

مترجم: ستارشکری | دو شنبه, 26 اسفند 98

چالش ایده پردازی کی پی ام جی(KICC) که پیش از این به عنوان "چالش نوآوری و همکاری KPMG(KICC) شناخته می شد، یکی ازبزرگترین رقابت های مورد کاویِ کسب و کارهای بین المللی است که توسط KPMG سازماندهی می شود.

حسابرسی دولت گوام و شکست در وصول میلیون ها دلار مالیات

مترجم: ستارشکری | یک شنبه, 25 اسفند 98

طبق اعلان حسابرسی"دفتر پاسخگویی عمومی"(OPA)،ِ دولت گوام حدود 136000 دلار از یک مبلغ 65 میلیون دلاریِ ممکن درمالیات استفاده از بارهای هوایی در سال 2018 وصول کرد. OPA،اشتباهات و کمبودهای فاحشی در فرایندهای دستی ِ دولت گوام یافت من جمله کنترل،ارزیابی و ثبت بارهای درحال رسیدن؛ثبت ارزیابی ها،معافیت ها و وصول مالیات مصرف، ومیانجی(Interface) داده ها.

گامهای عملی برای آمادگی در مقابل شیوع همه گیری کروناویروس جدید

گردآوری:زهراکثیری | شنبه, 24 اسفند 98

نخستین بار در ماه دسامبر سال 2019 نوعی ازکرونا ویروس coronavirus (2019 n-CoV) در ووهان ، استان هوبی چین شناسایی شد.

پالس حسابرسی داخلی : توصیف هم ترازی در یک فضای ریسک پویا

ترجمۀ: دکترحسین کثیری_مریم لیلی دوست و همکاران | چهار شنبه, 21 اسفند 98

مرکز اجرایی حسابرسی IIA، نظرات صاحب نظران این حرفه را بوسیله "پرسش نامه ساليانه پالس حسابرسی داخلی" درسال 2011، تجمیع نموده است. پرسش نامه حاوي اطلاعاتی در خصوص مشکلات موجود و یا نوظهور بوده و به مسايلي که در این حرفه بسیار مهم هستند و همچنین به موضوعات مربوط به حوزه مدیریت حسابرسی داخلی (مثل تخصیص برنامه‌ها و تغییرات سطح کارمندان) مي پردازد. پرسش نامه آنلاین گزارش پالس آمریکای شمالی در سال 2019، از 5 سپتامبر تا 4 اکتبر 2018، جمع آوری شده است.

پی دبلیو سی و قرار برای انجام حسابرسی دادگاهی برای Cox&Kings

ترجمۀ:ستارشکری | سه شنبه, 20 اسفند 98

این شرکت در نظر دارد نتایج سالیانه اش در سال 2019 و پس از آن را مجددا ارائه دهد. بمبئی: قرض دهندگان به Cox&Kings، شرکت توریستی سیاحتی ای که در پرداخت وام ها قصور ورزیده است،یک تحقیق دادگاهی در خصوص این مسئله و نقش احتمالی ِ مسئولان اجرایی ارشد و ارتقاء دهندگان هندیِ آن را آغاز نموده است.

مشاهیرحسابداری _سیدنی دیویدسون

تهیه کننده:زهراکثیری | شنبه, 17 اسفند 98

سیدنی دیویدسون (Sidney Davidson) فرزند مندل (Mendel) و اوا اسلوزبرگ (Eva Slosberg) در بیست و نهم مه سال 1919 در ایلینویز(Illinois) شیکاگو به‌دنیا آمد. در کودکی همراه خانواده‌اش به میشیگان رفت و در همانجا در سال 1936 از دبیرستان فلینت نورترن‌ (Flint Northern) فارغ‌التحصیل شد.

بودجۀ 2020-2021:سه موردی که باید در بخش خدمات مالی نسبت به آنها محتاط باشیم

ترجمۀ:ستارشکری | سه شنبه, 13 اسفند 98

بانک ها و سایر موسسات قرض دهنده، ستون فقرات هر اقتصادی را تشکیل می دهند رشدبالاتر اعتباردر حال حاضرجنبه اساسی تری هم یافته است زیرانماد تقاضا و سرمایه گذاری بالاتر در اقتصاد است.

کاربرد تجزیه و تحلیل داده ها (DA) و داده های بزرگ (BD)در حسابرسی

گردآوری:زهراکثیری | دو شنبه, 12 اسفند 98

داده های بزرگ (DA) بعنوان "داراییهای اطلاعاتی با حجم بزرگ، سرعت بالا و تنوع بسیار تعریف میشود .

اضطراب اغراق آمیز و دور از واقعیت در خصوص ارزهای دیجیتالی

ترجمۀ:ستارشکری | شنبه, 10 اسفند 98

در این تابستان گذشته، IRS موجب ایجاد موج هایی از نگرانی شد وقتی اعلان کرد که 10000 هشدار به راهبران کسب و کار ارز دیجیتال می فرستد. با این وجود گزارشی اخیرحاکی از یافته هایی ناشی ازافت در تامین مالی این سازمان است و حسابرسی های IRS به پایین ترین سطح خود در حداقل چهار دهۀ پیشین رسیده اند.

هفت راه کار برای بهبود بلوغ تجزیه و تحلیل داده

گردآوری :زهراکثیری | دو شنبه, 5 اسفند 98

قابلیتهای تحلیل خود را اگر چه متوسط باشد به نمایش بگذارید تا بتوانید بر بدبینی ها پیروز شوید و در سازمان ایجاد حمایت کنید. هنگامی که مدیران ارشدتوان بالقوه ی آنچه را که تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته می تواند انجام دهد ، می بینند ، به احتمال زیاد ، بودجه ی بیشتری را برای تأمین هزینه های آن فراهم می کنند . مدیران ممکن است از اطلاعات کمتری برخوردار باشند ، که این خود می تواند مانع بزرگی برای دریافت یک برنامه ی تجزیه و تحلیل داده ها در سطح بعدی باشد.

دلایلی برای در نظر داشتن ِبرون سپاری در سال 2020

مترجم:ستار شکری | یک شنبه, 4 اسفند 98

برون سپاری رویه ای رو به رشد با مزایای ظاهرا بی شمار است.به صورت نوعی،مسئولیت هایی از قبیل حسابداری و تصمیم گیری مالی، بازاریابی و برنامه ریزی از جملۀ اولین مواردی هستند که کسب و کار ها تصمیم به برون سپاری شان می گیرند. با سپردن ِ این کارها به متخصّصان، کسب و کار شما نه تنها قادر خواهد بود در پول ،بلکه در زمان هم صرفه جویی کند؛زمانی که می تواند صرفِ پیشرفت در سایر اهداف کسب و کار شود.

چگونه قوانین بین المللی حسابرسی در حال شکل بخشیدن به استانداردها در ایالات متحده هستند.

مترجم:ستار شکری | یک شنبه, 27 بهمن 98

هیئت استانداردهای بین المللی حسابرسی و اطمینان دهی(IAASB) که استاندارد های حسابرسی مورد استفاده دربیش از 130 کشور و حوزه را بنیان می گذارد سعی نموده همسویی نزدیک تر و بیشتری با استاندارد گذاران متمرکزدر آمریکا داشته باشد.

پی دبلیو سی سوئیس و شراکت با تیم حسابرسی قرارداد هوشمند ِ ChainSecurity:

مترجم:ستار شکری | دو شنبه, 21 بهمن 98

تیم حسابرسی قرارداد هوشمند ِ Chain Security با شعبۀ سوئیس موسسۀ حسابرسی عضو جهار موسسۀ بزرگ،پی دبلیو سی، شریک شد تا خدماتی را که این موسسۀ حسابرسی بین المللی فراهم می آورد گسترش دهد.

برنامه ی گروه مشاوره مبارزه با تقلب COSO برای انتشار رهنمود درباره ی زنجیره ی بلوکی Blockchain در سال 2020

تهیه کننده :زهراکثیری | یک شنبه, 20 بهمن 98

مجله وال استریت گزارش می دهد که ، کمیته ی سازمان های حامی کمیسیون تردوی) COSO) برنامه هایی را برای انتشار رهنمودی به منظور استفاده از فناوری blockchain در اوایل سال آینده را تأیید کرده است. این گزارش ، رهبران صنعت خدمات مالی و سایر بخشها و شرکتهایی که از فناوری blockchain استفاده می کنند را هدف قرار می دهد.

1234
مجموعه آموزش های کوتاه ویدئویی

قسمت اول : شناخت و ارزیابی سیستم کنترل های داخلی در سطح سازمان